Data wpisu: 17.10.2019
Zdjęcie do wpisu Dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” w wysokości 30.000,00 zł. Otrzymane wsparcie przeznaczone zostało przede wszystkim na zakup komputerów z oprogramowaniem oraz specjalistycznych urządzeń peryferyjnych. W ramach zadania, którego całkowity koszt realizacji wynosi 36.000,00 zł, biblioteka wzbogaciła się o: komputery przenośne, komputery stacjonarne, tablet, czytniki kodów kreskowych, drukarki, czytniki książek elektronicznych, dyski zewnętrzne, pendrivy, UPS-y oraz profesjonalny skaner do dokumentów i książek.
Zakupiony sprzęt pozwoli znacząco rozszerzyć i wzbogacić działalność placówki z korzyścią dla jej użytkowników i pracowników.