Data wpisu: 02.03.2023
Zdjęcie do wpisu Fantastyczny świat „Podzielonego Królestwa” na DKK dla dzieci

Legendy mówią, że kiedyś, w dawnych czasach istniał okrągły jak piłka świat, rządzony przez sześciu borsuczych mędrców. Legendy mówią też o strasznym wybuchu, który rozerwał świat na tysiące maleńkich kawałków – wysp dryfujących w przestworzach. Tak powstało Podzielone Królestwo.

Z biegiem lat mieszkańcy każdej wyspy zaczęli specjalizować się w odmiennych dziedzinach i życie powoli zaczęło wracać do normy… Aż do momentu, gdy w ręce Wędrowróżki Esmeraldy Bystrostopej trafiły borsucze kostki, z których odczytała swoje przeznaczenie – wraz z jeżem-latarnikiem Drepcikiem Wytrwałkiem musi odnaleźć sześć magicznych borsuczych koron i dzięki nim scalić rozbity świat. Drepcik i Wędrowróżka wyruszają na pokładzie wiatrostatku w pełną przygód podróż i, ścigani przez złego kapitana Gryzłozgryza i jego piracką kompanię, zmierzają ku nieznanym, dalekim ziemiom Podzielonego Królestwa. Czy odnajdą wszystkie korony i zjednoczą królestwo rozsiane na setkach wysp?

Fantastyczna seria „Podzielone Królestwo” Allana Frewina Jonesa oraz ilustratora Gary’ego Chalka była przedmiotem gorącej dyskusji podczas lutowego spotkania (23.02.2023 r.) DKK dla Dzieci. Klubowicze jednogłośnie stwierdzili, że jest to zabawna i wciągająca opowieść o przyjaźni, odwadze i walce dobra ze złem. Główni bohaterowie przeżywają niesamowite i zaskakujące przygody, a ich potyczki z piratami rozśmieszają do łez.

Uczestnicy spotkania zafascynowani światem przedstawionym w książce, wymyślili i narysowali własne fantastyczne krainy, m.in. Galaktopię, Rafę Poplątańca, królestwa zamieszkałe przez czarodziejki i latające stworki, które poszukują galaktycznej, lodowej lub czekoladowej korony… Jak widać, „Podzielone Królestwo” jest nie tylko arcyciekawą, ale również inspirującą lekturą.

zobacz galerię