Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4803911

"Zachowaj spokój" Harlan'a Coben'a w DKK

Dyskusyjny Klub Książki

A gdyby okazało się, że Twoje dziecko może być zamieszane w samobójczą śmierć kolegi? Gdyby okazało się, że twojej rodzinie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Czy umiałbyś pozostawić sprawy ich własnemu biegowi i porządkowi? Czy umiałbyś nie interweniować? Czy umiałbyś zachować spokój…?

Na te mrożące krew w żyłach pytania próbowały odpowiedzieć uczestniczki spotkania DKK w Oleśnie 15 czerwca 2012 roku. Przedmiotem dyskusji była bowiem powieść „Zachowaj spokój” – nowy bestseller mistrza thrillera, Harlan’a Coben’a.

„Zachowaj spokój” to powieść, w której niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?
Uczestniczki dyskusji podkreślają, że powieść trzyma w napięciu od początku, aż do końca. Wartka akcja i bardzo przystępny, barwny język sprawiają, że czytelnik przenosi się w świat przedstawiony w utworze, staje się jego częścią i sam odczuwa grożące mu niebezpieczeństwo. Książka pozwala również zrozumieć, że czasami zbyt bujna wyobraźnia w połączeniu z ignorancją i nadopiekuńczością tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę.

Oprac. Katarzyna Margosiak

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,803,911 Unikalnych wizyt