Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4578140

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki
26 lipca 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem dyskusji była książka Agnieszki Drotkiewicz pt. „Dla mnie to samo”.

Uczestniczki spotkania szczerze przyznały, że nie była to dla nich łatwa lektura. Zatem centralnym punktem naszego spotkania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – co sprawia, że „Dla mnie to samo” nie jest „książką do poduszki”. Wynik tych rozważań jest dość zaskakujący: „w prozie Agnieszki Drotkiewicz ludzie ciągną ku sobie, ale też manipulują innymi, ranią się bardzo boleśnie i cierpią, nie dorastając do swoich marzeń”. Właśnie te problemy relacji międzyludzkich, przedstawione przez pisarkę w sposób brutalnie rzeczywisty, okazują się problemem dotyczącym każdego z nas. Uczestniczki dyskusji uświadomiły sobie, że trudno jest czytać o sprawach tak bezpośrednio związanych z nami i z naszym codziennym życiem.
Jednak mimo iż książka Agnieszki Drotkiewicz nie jest „książką do poduszki”, jest z pewnością lekturą niezwykle wartościową i uświadamiającą, że słowa, które wypowiadamy, mogą pomóc w komunikacji, mogą wiele wyrazić, ale mogą też głęboko zranić a nawet zerwać budowane przez lata więzi z innymi.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania i do lektury tej książki!

Oprac. Katarzyna Foder
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,578,140 Unikalnych wizyt