Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589196

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki

„Błędne siostry” R. Górskiej

Tematem kolejnego spotkania DKK, które odbyło się
3. 12. 2012 r. była książka Renaty Górskiej pt. „Błędne siostry”, która wywołała zaciętą dyskusję i podzieliła zgromadzone panie.

Z jednej strony jest to niezwykła opowieść, która porywa i zachwyca. Już pierwsze zdania książki przenoszą czytelników w magiczny i nieco tajemniczy świat górskiej osady. Narracja pozwala niemal poczuć świeże powietrze oraz bliskość chmur i nieba.
Minusem jest jednak (zdaniem części klubowiczek) nadmiar wątków i zbyt rozległe opisywanie rzeczy oczywistych. Niektóre panie uznały, że autorka mogłaby opowiedzieć tę samą historię znacznie krócej i bez nużącego „lania wody”.
Pomimo iż opinie są podzielone, warto podkreślić, że „Błędne siostry” to opowieść o metamorfozie kobiety obciążonej bolesną i tajemniczą historią. Mimo malowniczych okoliczności przyrody, w jakich dzieje się akcja, nie jest to sielska opowieść o szczęściu, a raczej przypowieść o tym, jak często to, co widzimy, nie jest obiektywnym obrazem rzeczywistości, a jedynie naszą projekcją.

Renata L. Górska – autorka powieści obyczajowych „Cztery pory lata” i „Za plecami anioła”. Urodzona w drugiej połowie minionego wieku na Śląsku, od ćwierćwiecza żyje poza granicami Polski. Bardzo chętnie wraca do ojczyzny. Wykształcenie ekonomiczne nie znalazło odzwierciedlenia w jej aktywności zawodowej. Pracowała w księgarniach, antykwariacie, galeriach sztuki, udzielała się również jako wolontariuszka. Przez kilka lat regularnie współpracowała z dwutygodnikiem polonijnym „Samo życie”. Publikowała też felietony i opowiadania w Internecie

Oprac. Katarzyna Foder
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,589,196 Unikalnych wizyt