Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4588948

"Ale ja tak chcę!" - spotkanie DKK w Ćwikowie

Dyskusyjny Klub Książki13.06.2013 r. w filii bibliotecznej w Ćwikowie odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Beaty Ostrowickiej „Ale ja tak chcę”. Opowieść przedstawia humorystyczny świat fantazji, ale zawiera również wiele wartościowych pouczeń na temat przyjaznych relacji z innymi ludźmi.

Drzewiaki to bajkowe ludki zamieszkujące pień zwalonego drzewa. Żyją obok siebie, po swojemu, nie dostrzegają potrzeb i upodobań innych. Łączą się natomiast we wspólnej niechęci wobec Nowego, który nie chce być taki, jak wszyscy. Dzięki tej książce uczymy się nie ulegać czyimś życzeniom. Morał opowiadania jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Bajka pokazuje, że słowa mogą sprawiać przykrość i powodują samotność. Aby się o tym przekonać należy przeczytać tę książkę

Dodatkowym urozmaiceniem dyskusji było wymyślanie przez wszystkich uczestników dyskusji jakiegoś nowego i oryginalnego nazwiska i uzasadnianie tego wyboru. Zainspirowała nas do tego omawiana bajka, bo było w niej dużo przedziwnych imion. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Jednym słowem książka i rozmowa o niej były super!

Kolejne spotkanie odbędzie się 27.06.2013r. Omawiać będziemy „Wiersze” Juliana Tuwima. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Oprac. Paulina Fic
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,588,948 Unikalnych wizyt