Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4588774

W Ćwikowie gościliśmy przybysza z kosmosu!

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Ćwikowie 17. 10. 2013 roku prowadzono dyskusję na temat książki Grzegorza Kasdepke „Wakacje Potworaka” z serii „Moje poczytajki”. Składają się na nią krótkie współczesne opowiadania, tradycyjne bajki i wierszowane opowiastki. Różnorodność form i tematyki, bogata szata edytorska – mnogość kolorowych ilustracji, wygodny, poręczny format, duża czcionka – zachęcają do czytania.

„Wakacje Potworaka” to opowieść o „szczęśliwej rodzinie, do której niespodziewanie przychodzi paczka, w której znajduje się nietypowa przesyłka – ludek z kosmosu imieniem Potworak. Wyjątkowa postać przybyła na Ziemię, aby spędzić tu wakacje. Niestety spotkało ją rozczarowanie, ponieważ rodzina, u której się zjawiła, była nieprzygotowana na jej przyjazd. Rozczarowany Potworak postanowił więc wrócić na swoją planetę. Na szczęście dzieciom udało się namówić go, by z nimi pozostał. Na tym kończy się opisana w książce historia Potworaka… Takie zakończenie nie spodobało się jednak klubowiczom. Po zaciętej dyskusji o książce, mali czytelnicy wpadli na wspaniały pomysł, by napisać własne zakończenie przygód kosmity. Każdy z uczestników spotkania wcielił się więc w rolę pisarza i stworzył własne opowiadanie o dalszych losach Potworaka. Zakończenia bajki można przeczytać w bibliotece w Ćwikowie, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 14 listopada o godzi 16.00. Będziemy omawiać książkę Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”.

Oprac. P. Fic

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,588,774 Unikalnych wizyt