Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589401

Przygody ze Stasiem i Nel na DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Ćwikowie, które odbyło się 14 listopada 2013 roku prowadziliśmy dyskusję o książce Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Jest to powieść podróżniczo-przygodowa. Autor opisał ciekawe, chwilami dramatyczne przygody głównych bohaterów w Afryce. Umieścił akcję w atrakcyjnym dla czytelnika miejscu – opisał faunę i florę kontynentu afrykańskiego oraz jego rdzennych mieszkańców – murzyńskie plemiona.
Powieść ta opisuje pełną niebezpiecznych i fascynujących przygód historię dwójki dzieci – Stasia i Nel. Młodzi bohaterowie muszą samodzielnie uporać się z przeróżnymi trudnościami, takimi jak choroba Nel czy napad lwów. Mimo iż książka pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, kończy się szczęśliwie, bo dzięki odwadze i wiedzy Stasia dzieciom udaje się im powrócić do ojców.

Już 5 grudnia 2013 roku zapraszamy na następne spotkanie DKK, podczas którego będziemy rozmawiać o książce pt . „Mikołajek”.
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,589,401 Unikalnych wizyt