Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4578177

Sześćdziesiąt lat? Nie mogę się doczekać!

Dyskusyjny Klub Książki



„Sześćdziesiąt lat to sześćdziesiąt lat. Kiedy ktoś ma tyle lat, to jest stary. Tęsknię za starością i nie chcę, żeby mi mówiono, że jestem młoda, skoro nie jestem. Mam dosyć bycia młodą.”

W takim właśnie tonie toczyła się dyskusja o książce „Nie, nie chcę się zapisać do klubu książki” V. Ironside, podczas spotkania DKK 27 stycznia 2014 roku. Książka jest niezwykle oryginalnym sposobem przedstawienia starości i wszelkich jej uroków. To nie tylko opis codziennych smutków i radości ludzi po sześćdziesiątce, ale również pełna ciepła, optymizmu, humoru i wzruszeń opowieść o tym, jak żyć w zgodzie z samym sobą i przemijającym czasem.

„Całe ciało wrzeszczy do mnie, że jestem stara. A najdziwniejsze jest to, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Jest mi z tym w miarę wygodnie i sympatycznie. I mam poczucie, że tak powinno być. Owszem, moja skóra nie jest młoda, sprężysta, cudownie brzoskwiniowa i porośnięta delikatnym, puchatym meszkiem. Ale wciąż jest w porządku, jak droga, ale zużyta, stara skórzana sofa (…). Uzmysłowiłam sobie, że im jestem starsza, tym bardziej zależy mi na tym, żeby nie wyglądać jak zdezelowana świetlica komunalna, tylko piękne ruiny opactwa (…).
„Kolejny osobliwy objaw starzenia się – zwracam się do wszystkich per „słońce” albo „kochanie” – a co jeszcze dziwniejsze, mówię to szczerze”.


Wygenerowano w sekund: 0.03
4,578,177 Unikalnych wizyt