Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4588777

Podróż po Gruzji z Marcinem Mellerem

Dyskusyjny Klub Książki5 listopada 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyło się spotkanie z Marcinem Mellerem zorganizowane w ramach Programu Dyskusyjny Klub Książki, który realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki. Gospodarzami wieczoru byli: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Oleśnie.

Marcin Meller zaprosił zgromadzonych gości w podróż do Gruzji. Kraj, który wciąż jeszcze kojarzy się z wojną, zamieszkami i konfliktami zbrojnymi, przedstawiony został jako miejsce, do którego po prostu chce się jechać.

Za co można pokochać Gruzję? Za jej piękny, górzysty krajobraz. Za śródziemnomorski, niemal tropikalny klimat. Za egzotyczną roślinność (palmy, oliwki, banany, kiwi). Za bogatą historię, którą każdy Gruzin doskonale zna i z szacunkiem przekazuje kolejnym pokoleniom. Za otwartość i gościnność.
A za co Gruzję pokochał Marcin Meller? Za jej nieobliczalność widoczną na każdym kroku i we wszystkich aspektach życia. Za „nienachalny stosunek do punktualności”. Za cudownie optymistyczną beztroskę, której jednak daleko do nieodpowiedzialności. Za to, że „wyjście na kawę” nagle zamienia się w wielogodzinną biesiadę. Za kilkunastominutowe toasty, będące pokazem kunsztu oratorskiego. Za zastępowanie kieliszka do wina rogiem lub… kloszem lampy naftowej. Za śpiew, muzykę i szczerą radość z życia.
I chociaż dla niektórych to wieczne spóźnialstwo i niefrasobliwość mogą być męczące to Marcin Meller z typowo gruzińską pogodą ducha podsumowuje – „każdy ma taką Gruzję, na jaką sobie zasłużył”.

Niemal dwugodzinna gawęda o podróżach, o uzależnieniu od przekraczania granic i o nieuleczalnej pasji życia, przeniosła zgromadzoną publiczność do tak bliskiej, a jednocześnie zupełnie nieznanej krainy. Opowieści towarzyszył pokaz zdjęć przedstawiających najważniejsze i najpiękniejsze zakątki Gruzji. Spotkanie, choć krótkie, zdołało zapewne w niejednym sercu i umyśle rozbudzić gorące pragnienie wyjazdu do tego dziwnego, ale jakże ekscytującego kraju.

.................

Marcin Meller – dziennikarz, urodzony w 1968 roku, były reporter „Polityki”, prowadzący „Agenta”, „Dzień Dobry TVN”, „Drugie Śniadanie Mistrzów”, felietonista „Newsweeka”, kibic Legii Warszawa, fan ruskich pierogów, Milana Kundery, Mario Vargasa Llosy, Kultu, T. Love, Mano Negry i Muse.
Publikacje – „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” – współautor z Anną Dziewit-Meller (2011), „Między wariatami - Opowieści terenowo-przygodowe”(2013).


Wygenerowano w sekund: 0.02
4,588,777 Unikalnych wizyt