Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4578146

"Hotel dla twoich rzeczy" - spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub KsiążkiTy się ciesz, póki możesz. Ty się ciesz, bo niedługo się skończy i wtedy się dopiero zacznie!”


25 kwietnia 2016 roku członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiały o książce Joanny Jagiełło „Hotel dla twoich rzeczy”.

„Hotel dla twoich rzeczy” to zbiór przemyślanych, głębokich, dosadnych, smutnych i zabawnych spostrzeżeń na temat życia ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Choć niektórym może wydać się dziwne, że pisarka, o której nigdy dotąd nie słyszeli, postanawia napisać książkę autobiograficzną, to jednak refleksje o trudnościach dnia codziennego każdy może w jakiś sposób odnieść do siebie i utożsamić się z bohaterką-autorką. Książka stanowi zapis wydarzeń, które w znaczący sposób wpłynęły na życie pisarki. Poznajemy więc najpierw niełatwe dzieciństwo, dorastanie w rozbitej rodzinie i potajemne spotkania z ojcem. Później dowiadujemy się o tak silnym pragnieniu kochania i bycia kochanym, że miłość do mężczyzny nie potrafi go zaspokoić. Ta niezaspokojona potrzeba prowadzi z kolei do wczesnego macierzyństwa, całkowitego poświęcenia się dziecku i morderczych próbach utrzymania rodziny. Następnie obserwujemy naturalną śmierć miłości, rozkwit kolejnego uczucia, dziwne małżeństwo, a w końcu samotne wychowywanie córek dwóch różnych ojców.
Pomimo trudności, porażek, cierpienia, samotności i morza wylanych łez z nieco niewytłumaczalnym, a momentami jakby niestosownym optymizmem autorka podsumowuje jednak, że w gruncie rzeczy „nie ma nic lepszego niż to, co jest.” I z pewnością jest to najważniejsza nauka płynąca z książki Joanny Jagiełło – pomimo wszystkich złych dni doceniaj to, co masz, bo mogło być znacznie gorzej!

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 30.05.2016r. o godz. 14:00. Będziemy omawiać książkę S. Gruen "Woda dla słoni".

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,578,146 Unikalnych wizyt