Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589474

"Wspaniałość życia" - Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie 28 listopada 2016 roku omawiano książkę Michaela Kaumpfmullera pt. „Wspaniałość życia”.
Autor w tej wysublimowanej powieści przedstawia historię ostatnich lat i ostatniej głębokiej miłości Franza Kafki. W swej opowieści niejednokrotnie przytacza fragmenty listów i dzienników pisarza, dogłębnie analizując jego psychikę i złożone relacje z bliskimi i przyjaciółmi. „Wspaniałość życia” z powodu specyficznej narracji i braku typowych dialogów jest książką niełatwą w odbiorze. Zastosowany w niej czas teraźniejszy wprowadza niekiedy zamęt i czytelnik musi wytężać swoją uwagę, by nie stracić wątku. Jednak sama historia, choć bezsprzecznie smutna, zdecydowanie warta jest poznania.
Ponad czterdziestoletni Franz zakochuje się w piętnaście lat młodszej Dorze. Miłość jest odwzajemniona, staje się tematem marzeń i snów, jest sensem życia. Niestety miłością nie da się zastąpić prawdziwego życia, ani wymazać jego problemów i cierpień, które ze sobą niesie. Dora przed laty pokłóciła się z ojcem, i ten nie akceptuje jej związku i nie wyraża zgody na ślub. Franz tkwi w toksycznych relacjach z nadopiekuńczymi i zaborczymi rodzicami, którzy wciąż dyktują mu, jak ma żyć. Dora jest młoda, właściwie nie wie jeszcze, czym jest życie i miłość. Franz od dawna choruje na gruźlicę, a jego pogarszający się stan zapowiada zbliżający się koniec… A jednak żyją ze sobą, kochają się, wspierają nawzajem, uzupełniają się i są dla siebie całym światem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 grudnia 2016 roku o godz. 14:00. Tym razem dyskutować będziemy o książce M. Kundery pt: "Święto nieistotności".

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,589,474 Unikalnych wizyt