Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589022

DKK w Oleśnie w Kole Kultury Radia Kraków

Dyskusyjny Klub Książki
Sierpniowe spotkanie DKK poświęcone było książce pt. „Florystka” Katarzyny Bondy, która nazywana jest królową polskiego kryminału. W trakcie dyskusji podkreślono jej wielowątkowość oraz wprowadzenie elementów charakterystycznych dla powieści obyczajowych i psychologicznych. Niezwykły i bardzo szczegółowy sposób konstruowania postaci sprawia, że bohaterowie jej powieści są wiarygodni i namacalni oraz mocno zakorzenieni w swoim środowisku. Zwrócono także uwagę na zawód głównego bohatera - profilera, którego K. Bonda jako pierwsza w Polsce wprowadziła do literatury. Doceniono również znakomite przygotowanie autorki, która pisząc książkę korzystała z konsultacji wielu fachowców takich jak np. psycholog, pracownicy sądu, florysta. Panie podkreśliły ważną rolę kobiet, stwierdzając nawet, że w dużej mierze jest to powieść o kobietach, ich dramatach, sile i determinacji. Autorka ukazała także od wewnątrz środowisko policjantów, nie tylko ich pracę, ale także portrety psychologiczne. Z drugiej strony padły również stwierdzenia, że K. Bonda zamieszcza zbyt szczegółowe opisy przez co rozmywa się główny wątek fabuły. Część dyskutantek jednak uznała to za zaletę, która podnosi jej wartość i walory artystyczne.
Reasumując książka wzbudziła wiele emocji i spotkała się z dużym uznaniem klubowiczek.
Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ mieliśmy zaszczyt gościć Red. Katarzynę Fortuna z Radia Kraków, która żywo uczestniczyła w rozmowie na temat książki oraz Wiesława Cikałę, który nagrał dyskusję. Relacja została wyemitowana w Radio Kraków w ramach audycji „Koło kultury” i obejmowała nie tylko dyskusję o książce, ale także wypowiedzi na temat działalności Klubu i Biblioteki.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,589,022 Unikalnych wizyt