Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4588888

"Ciemno, prawie noc" - spotkanie DKK dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki
Co przyniesie powrót po latach do rodzinnego Wałbrzycha? Jakie demony przeszłości wynurzą się z ciemności? Czy rodzinne sekrety wreszcie ujrzą światło dzienne, a ostateczne pożegnanie z ukochaną siostrą przyniesie ulgę? A przede wszystkim co się stało z zaginionymi dziećmi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań usiłuje znaleźć dziennikarka Alicja - główna bohaterka powieści „Ciemno prawie noc” Joanny Bator. Książka uznana została za najlepszą powieść roku i nagrodzona Nagrodą NIKE 2013. Sama autorka napisała o niej , że jest to „zbitka słów, która ją prześladowała i nie pozwalała zapomnieć”.
Powieść „Ciemno prawie noc” była przedmiotem dyskusji na kolejnym spotkaniu DKK w Oleśnie, które odbyło się 27.02.2018 roku. Klubowiczki zgodnie uznały, że książka jest bardzo pomroczna, pełna dziwnych tajemnic i trudna, zarówno ze względu na styl literacki jak i tematykę. Jest wielowątkowa przez co trudno jest się skupić na głównej akcji związanej z zaginięciem dzieci. Można w niej odnaleźć elementy charakterystyczne dla powieści psychologicznej, thrillera, kryminału, fantasy. Z drugiej zaś strony obnaża najgorsze i najobrzydliwsze ludzkie instynkty. Jedynymi pozytywnymi wątkami jest w niej ostateczne zwycięstwo dobra nad złem i tryumf sprawiedliwości oraz piękna siostrzana miłość. Pochylając się nad nią należy być przygotowanym na spotkanie z prawdziwym złem, które drzemie w ludziach i często sprawia, że nawet słoneczny dzień staje się ciemną nocą.
Po zakończonej dyskusji Klubowiczki wzięły udział w specjalnym seansie i obejrzały film pt. „Ostatnia rodzina”, którego scenariusz powstał na podstawie losów Zdzisława i Tomasza Beksińskich.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu dla Dorosłych w Oleśnie odbędzie się 20.03.2018 r. o godz. 14.00, a omawiana będzie Tess Gerritsen pt. „Sobowtór”.


Wygenerowano w sekund: 0.02
4,588,888 Unikalnych wizyt