Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4588756

Strrrraszne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Oleśnie

Dyskusyjny Klub Książki
Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 20 kwietnia 2018 r. rozmawialiśmy o książce Anny Onichimowskiej pt. „Duch starej kamienicy”.
Duchy kojarzą się zwykle z czymś strasznym, czego należy unikać. Nieco inaczej jest z tytułowym duchem Maćkiem… Maciek ma 120 lat, wzrost dwulatka, nie lubi straszyć, łańcuchy obcierają mu pięty, a od wydawania przeraźliwych dźwięków boli go gardło. W związku z tym postanawia przestać straszyć i staje się opiekunem kamienicy i jej mieszkańców. Mieszka na strychu z wyjątkowo złośliwą, choć w gruncie rzeczy poczciwą sroką Wiesławą. Przyjaźni się z kotem Protem i sprawuje pieczę nad spokojem i porządkiem w całym budynku. Jego życie mija szczęśliwie i bez większych problemów. Jednak pewnego dnia w kamienicy pojawiają się mrówki, a Maciek bierze sobie za punkt honoru pozbycie się ich – w sposób całkowicie bezbolesny i humanitarny, bo przecież nie lubi nikogo straszyć ani krzywdzić! Zadanie nie jest jednak takie proste. I okazuje się, że nawet duchy potrafią się bać.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania w całkowitych ciemnościach mrożącej krew w żyłach opowieści. Strrrraszna historia była wstępem do dyskusji o książce, strachu i tym, co nas najbardziej przeraża. Rozmowa o książce doprowadziła nas do konkluzji, że każdy ma jakieś lęki i obawy. Strach jest nieodłącznym elementem naszego życia. Na szczęście z reguły możemy liczyć na wsparcie innych ludzi. Członkowie DKK w Oleśnie w każdej sytuacji mogą liczyć na siebie nawzajem oraz na swoją opiekunkę. Po tym, jak omówiliśmy książkę, zrobiliśmy sobie nietypowy test na zaufanie. Sprawdzian polegał na tym, że każdy z nas wcielał się w (niezbyt strasznego) ducha i przy wsparciu pozostałych Klubowiczów pokonywał tor przeszkód. Utrudnieniem było to, że trasę trzeba było przebyć z zawiązanymi oczami! Dzięki podpowiedziom kolegów i koleżanek każdy z nas bez trudu poradził sobie z zadaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu, że naprawdę możemy sobie ufać i liczyć na siebie w każdej sytuacji.

Kolejne spotkanie już 18 maja 2018r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Holly Web pt. „Emilka Piórko i zaczarowane drzwi”.
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,588,756 Unikalnych wizyt