Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4174723

Wystawa prac plastycznych "Dumni z Polski"

Niepodległa


Przez cały rok Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie realizuje Projekt pn. „Nasza Odzyskana”, wpisany w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Kolejnym działaniem zrealizowanym w ramach Projektu była Wystawa prac plastycznych pt. „Dumni z Polski” przygotowanych przez uczniów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gminy Olesno.
Jubileusz stulecia wolnej Polski to wyjątkowy czas, który w sposób szczególny skłania do refleksji i zadumy nad bohaterskimi dokonaniami naszych przodków. To również czas uświadamiania sobie tego, jaka tak naprawdę jest Polska z wszystkimi jej sukcesami, porażkami, dokonaniami, historią, pięknem, a przede wszystkim niezłomnością w dążeniu do wolności. Te rozważania pozwalają równocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie „Czym Polska jest dla mnie samego?”. Prezentowane na wystawie pn. „Dumni z Polski” prace są swoistą odpowiedzią na to pytanie. I chociaż ich różnorodność jest ogromna, to wszystkie niosą jedno, bardzo czytelne przesłanie: jesteśmy dumni z Polski!

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 23 października 2018 roku, a towarzyszył jej krótki, ale niezwykle wymowny program artystyczny o tematyce patriotycznej, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnie pod kierunkiem Anety Dymon i Marcina Paska.
Wystawę można zwiedzać w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie w godzinach pracy placówki.


Wygenerowano w sekund: 0.05
4,174,723 Unikalnych wizyt