Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589225

Życie - co to takiego? Poważne rozmowy na DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki
Co może sprawić, że będziesz szczęśliwy? Mogą to być dobre oceny, przyjemności, potęga i bogactwo, wielu przyjaciół, unikanie kłótni, unikanie czyjegoś gniewu lub robienie wyłącznie tego, na co ma się ochotę. Tak, ale… Czy zła ocena oznacza katastrofę? Czy nie lepiej sprawiać przyjemność innym, niż sobie samemu? Czy ktoś słaby i biedny nie może być szczęśliwy? Czy lepiej mieć wielu przyjaciół, czy jednego sprawdzonego? Czy można zgadzać się ze wszystkimi? Co będziesz robić, gdy już zrobisz wszystko, na co masz ochotę? I w końcu czym jest szczęście? I czy szczęścia faktycznie trzeba szukać? A może my już jesteśmy szczęściarzami, ale tego nie doceniamy?
O szczęściu i o nieszczęściu rozmawialiśmy podczas spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Oleśnie 26 października 2018 roku. A inspiracją o pomocą w omówieniu tych trudnych tematów była książka Oscara Brenifiera pt. „Życie – co to takiego?”

Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 listopada 2018 roku. Podczas dyskusji znów podejmiemy ważne, choć wcale niełatwe tematy.

Wygenerowano w sekund: 0.03
4,589,225 Unikalnych wizyt