Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4589469

"Niezapominajki 1", czyli pełne tajemnic spotkanie DKK dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki


Czy zdarzyło wam się kiedyś, że po przeczytaniu książki wiedzieliście o niej i jej bohaterach jeszcze mniej, niż przed jej lekturą? Czy jakakolwiek książka wywołała w Was poczucie zagubienia, dezorientacji, zdziwienia, szoku i pustki?
Jeśli nie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zachęcają do przeczytania opowiadania Krystyny Chołoniewskiej pt. „Niezapominajki 1” ze zbioru zatytułowanego „Miejsca rzeczy zapomnianych”. Historię tę wspólnie czytaliśmy podczas spotkania naszego Klubu 23 listopada 2018 roku.

Poznajemy miłego Kubę i nieco roztrzepaną, ale sympatyczną Zuzię oraz ich tatę, którzy przyjechali do nieco zaniedbanego domostwa przy ulicy Niezapominajki 1. Mają specjalną misję – muszą przekazać list właścicielowi tego domu. Okazuje się jednak, że w budynku prawdopodobnie nikogo nie ma. Również w przydomowym ogródku dzieje się coś dziwnego. Otóż niesforna Zuzia nagle znika tacie i bratu z oczu i… gdzieś przepada! Nie ma jej nigdzie. Nie pomaga nawoływanie, ani szukanie. Zuzia po prostu w zaczarowany sposób zniknęła. Przerażony tata próbuje dostać się do budynku, z nadzieją, że jego dziecko może tam się schowało. Jednak jest to niemożliwe – wszystkie drzwi i okna pozamykane są na głucho. A jednak nagle… drzwi się otwierają i w progu staje zaspana Zuzia. Niemal w tym samym momencie wraca również pan Wilk, nieco dziwny właściciel domu. I robi się jeszcze dziwniej. Pan Wilk złości się z powodu niechcianej wizyty, myli Zuzię z jakąś tajemniczą Joanką, a na dodatek stanowczo odmawia przyjęcia listu. Na domiar złego cała ta historia opowiedziana nam jest przez… stojący po sąsiedzku dom! Czy któreś z tych przedziwnych wydarzeń można zrozumieć? Czy liczne sekrety kiedykolwiek się wyjaśnią? A może jedynym sposobem na uzyskanie odpowiedzi na całe mnóstwo pytań jest napisanie listu do autorki opowiadania?

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zapraszamy już 14 grudnia 2018 roku. Znowu będziemy wspólnie czytać i rozmawiać o naszych spostrzeżeniach. A może uda nam się rozwiązać jakąś zagadkę? ;)


Wygenerowano w sekund: 0.02
4,589,469 Unikalnych wizyt