"Bombka z gwiazdką" czyli przedświąteczne rozmowy w DKK dla dzieci

Przedświąteczny klimat czuć wszędzie, również podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dla dzieci w Oleśnie. 21 grudnia 2018 roku czytaliśmy książkę Maliny Prześlugi pt. „Bombka z gwiazdką” i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych.

Doszliśmy do wniosku, że chociaż w każdym domu święta wyglądają nieco inaczej, to wiele spraw i tradycji pozostaje niezmienna. Okazało się na przykład, że w domach wszystkich klubowiczów można znaleźć stare i mocno już zniszczone bombki, których nikt już nie zawiesza na choince, ale też nikt nie ma serca wyrzucić. Wiele tekstów zawartych w książce wywołało śmiech, ale nie obyło się też bez wzruszeń i zadumy. Przede wszystkim jednak pozwoliła nam poczuć magię świąt i dała kilka wartościowych wskazówek, co zrobić, żeby święta były jeszcze piękniejsze.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w Nowym Roku. Zapraszamy 25 stycznia o godzinie 14:00.