Nawigacja

Instytucje wspierające

Kino za Rogiem Unia Europejska
Program Leader Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Instytut Książki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona Polski Instytut Sztuki Filmowej W bibliotece.pl W bibliotece.pl

Statystyka

stat4u

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka w Oleśnie

Kino za rogiem Facebook Kręgielnia Olesno

Losowe zdjęcie

Warto przeczytać

Nowości książkowe

Pagerank

My Google Pagerank

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie w katalogu Gwiazdor

Wikipedia


Katalog Onet.plKatalog Onet.plKatalog Onet.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Całkowita liczba odwiedzin:
4803937

"Ósme życie" - pierwsze spotkanie DKK dla dorosłych w nowym roku

Dyskusyjny Klub Książki

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 22 stycznie 2019 roku przenieśliśmy się do dwudziestowiecznej Rosji. Wszystko to za sprawą książki Nino Haratischwili pt. „Ósme życie”.

Autorka rozpoczyna swoją opowieść na początku XX wieku, w momencie, gdy w niewielkim gruzińskim miasteczku rodzi się Anastazja Jaszi. Dziewczynka jest pierwszym dzieckiem wyjątkowo utalentowanego wytwórcy czekolady. Chocolatier wymyśla doskonałe receptury i szybko staje się mistrzem w swojej dziedzinie, a jednocześnie bardzo zamożnym przedsiębiorcą. To z kolei sprawia, że mężczyzna może zapewnić sobie awans społeczny, a swoim czterem córkom życie wśród wyższych sfer i prawdziwie arystokratyczne wychowanie. Anastazja, pieszczotliwie nazywana Stazją, snuje marzenia o sławie paryskiej baletnicy, rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Mając siedemnaście lat dziewczyna wychodzi za mąż za białoarmistę, którego tuż przed rewolucją październikową przenoszą do Moskwy. Anastazja zostaje więc sama. Kiedy władzę nad Związkiem Radzieckim przejmuje Stalin, Stazja wraz z dziećmi chroni się w Tibilisi, u swojej najmłodszej siostry, Kristine. Pomimo drastycznych reform wyniszczających większą część społeczeństwa, socjalistyczne klasy wyższe nie mogą narzekać na niewygody życia. Spokój nie trwa jednak długo, bo piękna Kristin staje się obiektem zauroczenia Ławrientija Berii, co wywołuje tragiczny w skutkach i ciągnący się przez długie lata koszmar rodziny Jaszich.
Klubowiczki orzekły, że omawiana książka to monumentalne dzieło, które doskonale ukazuje wstrząsającą historię Rosji i Gruzji wyjątkowo płynnie połączoną z poruszającą opowieścią o niełatwych dziejach rodu Jaszich.

Na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych zapraszamy 26 lutego 2019 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Pascala Merciera pt. „Nocny pociąg do Lizbony”.


Wygenerowano w sekund: 0.02
4,803,937 Unikalnych wizyt