Niełatwe rozmowy o śmierci i życiu na DKK dla dzieci

25 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Oleśnie.
Ani nowy rok, ani trwające ferie zimowe nie osłabiły zapału młodych miłośników literatury. Postanowiliśmy porozmawiać o tematach naprawdę poważnych i trudnych. Po raz kolejny sięgnęliśmy po książkę Oscara Brenifiera pt. „Życie – co to takiego?”. Tym razem skupiliśmy się na rozdziale poświęconym sprawie najbardziej ostatecznej – śmierci. Książka pomogła nam zrozumieć to trudne zagadnienie. Wymieniliśmy się również naszymi przemyśleniami dotyczącymi śmierci, ale też życia, wiary i wyznawanych przez nas wartości. Czytając kolejne pytania zadawane przez autora książki i udzielając na nie szczerych odpowiedzi, doszliśmy do wniosku, że śmierć, choć smutna, nie jest czymś, czego powinniśmy się bać, albo przed czym musimy uciekać. To po prostu część naszego życia. A świadomość tego, że nie możemy jej uniknąć może nam pomóc jak najlepiej wykorzystać dany nam czas i w pełni cieszyć się życiem.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 22 lutego o 14:00.