Spotkanie DKK dla dzieci i baśniowy świat Krystyny Chołoniewskiej

Ciekawe, zaskakujące, tajemnicze i magiczne – właśnie takie są baśnie Krystyny Chołoniewskiej. Przekonaliśmy się o tym już po raz drugi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 22 lutego 2019 roku. Tym razem czytaliśmy opowiadanie pt. „Obudź się!”.
Niestety ograniczony czas spotkania zmusił nas do przerwania lektury. Nie wiemy więc, co właściwie działo się z Joasią, główną bohaterką historii. Jedno jest pewne – dziesięcioletnia Joanna była w szpitalu i spała w najlepsze, gdy miły kobiecy głos kazał jej się obudzić. Dziewczynka otrzymała od nieznajomej piękną suknię, a następnie została podstępnie zmuszona do wstania i… chodzenia! Wszystko, co działo się później, było jeszcze dziwniejsze. Najpierw niespodziewanie pojawia się złośliwy karzeł. Później okazuje się, że tuż za drzwiami szpitalnej sali jest rozległa łąka, zaś za nią – dwór. To właśnie ten budynek był pierwszym celem wędrówki. Joasia miała spojrzeć w jedno z okien i opowiedzieć, co widzi. Szczegółowy opis wnętrza nie był wystarczający i nie zadowalał przedziwnej pary nieznajomych, dopóki Joasia nie dostrzegła w szybie własnego odbicia. Dopiero wówczas mogła podjąć dalszą wędrówkę, pełną kolejnych niezwykłych wydarzeń.
Kim była nieznajoma kobieta, która przyszła po Joasię? Czy dziewczynka spała, czy może była w śpiączce? Dokąd zawędrowała? Skąd się wziął złośliwy karzeł? I w końcu – czy to wszystko wydarzyło się naprawdę, czy może było tylko snem Joasi…?

Te pytania muszą na razie zostać bez odpowiedzi. O tym, jakie przygody spotkały Joasię i jak się skończy cała ta tajemnicza opowieść dowiemy się na kolejnym spotkaniu DKK. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 22 marca 2019 roku o godz. 14:00.