Ten wybór ma w sobie coś przejmującego - Spotkanie DKK dla dorosłych

Zbiór poezji „To wróci” Julii Hartwig był omawiany podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, które odbyło się 26 marca 2019 roku.
Tomik wierszy przepełniony jest licznymi kulturowymi nawiązaniami, wahaniami i niepokojem. W niektórych wierszach możemy zauważać silne zakorzenienie w przeszłość, połączone z niepewnością związaną z przyszłością człowieka. Autorka w swych utworach doszukuje się sensu i kruchości istnienia, rozważa co się stanie lub co może się stać w przyszłości, jednak nie znajduje ostatecznego rozwiązania. Zagłębienie się w dzieje przeszłości ma na celu zrozumienie rzeczywistości. Julia Hartwig w swym tomiku wierszy opisuje mało znane epizody z życia wybitnych postaci m.in. Iwaszkiewicza, Norwida, Schuberta, Goethego, Schopenhauera, Pascala czy Keatsa.
„To wróci” jest to ostatni tom wierszy starannie ułożony, zawierający wyraziste przesłanie.

Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że jest to jedna z trudniejszych poezji do interpretacji, jest to literatura wymagająca uwagi i powagi. Są to wiersze piękne, przepełnione niepewnością i refleksyjnością, intymnością i ulotnością oraz siłą zakodowaną w sztuce…

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych zapraszamy 29 kwietnia 2019r., o godzinie 14:00. Tematem spotkania będzie książka Remigiusza Mroza pt. „Kasacja”.