Lapbookowe spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza, czyli spotkanie DKK dla dzieci

26 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem przenieśliśmy się do zaskakującego świata z książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", autorstwa Lucy Maud-Montgomery.

Było to spotkanie inne niż poprzednie, ponieważ tym razem każdy klubuwicz przyszedł z przygotowanym przez siebie lapbookiem związanym z tematyką rudowłosej bohaterki. Podczas spotkania dzieci wymieniły się swoimi pracami i każdy w skupieniu pilnie odpowiadała na pytania przygotowane przez kolegę czy koleżanki. Każdy lapbook był inny, każdy miał w sobie to coś… Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością.

„Ania z Zielonego Wzgórza” to fascynująca opowieść o małej, rudowłosej zaledwie 11-letniej dziewczynce, która w wieku 3 miesięcy została sierotą. Urodzonej i wychowanej na Wyspie Księcia Edwarda. Ania miała ciężkie dzieciństwo, ale w końcu los się do niej uśmiechnął i „przez pomyłkę” wylądowała u Maryli i Mateusza Cuthbertów w Avolnea. Rodzeństwo bardzo szybką obdarzyło ją miłością jakiej nigdy nie zaznała i której bardzo potrzebowała. Dziewczynka rozpoczęła naukę w szkole, gdzie zdobywała bardzo dobre wyniki w nauce. Ania Shirley wyrosła na piękną i uczuciową kobietę, o miękkim, wrażliwym i cudownym sercu.

Książka te jest niesamowita pod każdym względem, przyciąga nie tylko dużych, ale i małych czytelników. Jest to opowieść pełna, nadziei, ciepła, która bawi i wzrusza jednocześnie, która napełnia optymizmem każdego czytelnika, która uczy każdego radości z własnego życia.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 maja 2019r. o godz. 14:00.