Spotkanie DKK dla dorosłych

29 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, którego tematem była "Kasacja"Remigiusza Mroza. Książka ta to niby typowy thriller sądowo-prawniczy. Niby… tak naprawdę jest to pełna emocji doskonała sensacja. Mróz w swych powieściach różni się tym od innych autorów, że nie opisuje rozlegle zeznań świadków czy przemówień i posiedzeń sądowych. Nie znajdziemy u niego też wątków obyczajowych i kulturowych. Fabuła napisana jest w prosty, klasyczny i zrozumiały dla wszystkich sposób.
Duet Chyłka- Zordon to oczywiście jeden z najważniejszych punktów „Kasacji”. Joanna Chyłka – kobieta sukcesu, o wysublimowanym guście i niewyparzonym języku, uparta i ostra babka. Kordian Oryńki zwany „Zordon” – młody, uroczo hipsterski aplikant, niedoświadczony idealista, rozpoczyna swoją pierwszą pracę w cenionej kancelarii prawniczej Żelazny&McVay i trafia pod opiekę Chyłki. Można powiedzieć, że są wyraźnym przeciwieństwem. A jednak stworzyli świetny duet, który nadał powieści charakter.
„Kasacja” jest jedną z najlepszych powieści Remigiusz Mroza, ponieważ autor w otchłani prawa i paragrafów jest w swoim żywiole. Klubowiczki z czystym sercem polecają tę pozycję.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 27 maja 2019r. o godz. 14:00. Omawiana będzie książka pt.”„ Temat na pierwszą stronę” Umberto Eco