"Ciekawe dlaczego...W niebie jest dziura", czyli kolejne spotkanie DKK dla dzieci

17 maja 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Jego tematem była nasza planeta. W książce z serii Ciekawe dlaczego pt. "W niebie jest dziura i inne pytania na temat środowiska?" Sean Callery znaleźliśmy odpowiedzi na trudne, czasem nietypowe pytanie zadawane przez dzieci. Klubowicze dowiedzieli się czym są gazy cieplarniane, skąd bierze się dwutlenek węgla, dlaczego tak ważne są drzewa, oraz wiele innych nurtujących ich zagadnień. Największym zaskoczeniem była dla nich odpowiedź na pytanie: Co jest śmierdzącą sprawą? Okazało się, że w atmosferze jest dużo metanu, który m.in. wydzielają krowy kiedy puszczają bąki, powstaje on również w wyniku uprawy ryżu czy gnicia śmieci. Na koniec dyskusji mali czytelnicy wymienili się pomysłami jak można ograniczyć zanieczyszczenia środowiska.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 czerwca o godz. 14:00.