Wakacyjne spotaknie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Członkinie DKK dzieliły się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat treści książki Guillaume Musso pt.: „Central Park”. Jest to powieść młodego francuskiego pisarza, którą można określić jako thriller z widocznymi elementami obyczajowymi. Głowna bohaterka powieści Alicja – młoda policjantka, która w swojej pracy jest twarda, bezwzględna i zdecydowana. Niestety zbyt duże zaangażowanie zawodowe (rozwiązanie zagadki tajemniczych śmierci kobiet) pociąga splot nieszczęśliwych dla jej życia wydarzeń. Bohaterkę poznajemy w sytuacji, gdy budzi się w Central Parku skuta kajdankami z mężczyzną o imieniu Gabriel. Od tego wydarzenia czytelnicy towarzyszą Alicji i Gabrielowi kibicując w ich dążeniu do rozwiązania zagadki kryminalnej, każdy sądzi, że jest w centrum prowadzonego przez nich śledztwem i pogonią za seryjnym mordercą. Kiedy wydaje się, że policjantka znalazła mordercę, który prześladował ja od lat, następuje niespodziewany zwrot akcji, który jest dużym zaskoczeniem dla czytelnika. Pisarz poprzez misternie skonstruowaną fabułę, niespodziewany zwrot akcji wprowadza w zadziwienie i szokuje czytających.
Książka godna do polecenia, zachęca do przeczytania innych pozycji Guillaume Musso.

Recenzję opracowała Władysława Cabaj

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 30 sierpnia 2019r. o godz. 14:00, tym razem tematem spotkanie będzie książka pt. Genialna przyjaciółka" E. Ferrante.