W bibliotece.pl Kino za Rogiem Unia Europejska

Występ Teatrzyku BAMBOLA

Dnia 16 maja 2007 r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie wystąpił Teatrzyk Lalkowy "Bambola", działający przy Szkole Podstawowej w Ćwikowie prowadzony przez Panią Anetę Dymon. Teatrzyk przedstawił spektakl pt. "Zaklęta góra", w którym wystąpili uczniowie: Magdalena Baran, Agata Dziarmaga, Wernika Karyta, Natalia Morawiec, Patrycja Plata, Klaudia Golemo, Anna Kozaczka, Barbara Węgiel, Krzysztof Dojka, Dominik Garncarz, Mateusz Smoła, Jakub Węgiel. Nagłośnienie udostępniła SP w Oleśnie, a nad obsługą sprzętu czuwał Pan Marcin Pasek. Spektakl wystawiany trzykrotnie obejrzeli uczniowie Predszkoli w Oleśnie i Zalipiu oraz Szkół Podstawowych w Oleśnie, Dąbrówkach Breńskich i Wielopolu.

Warsztaty plastyczne

Dnia 03 grudnia 2007 roku w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów Przedszkola Publicznego w Oleśnie. Tym razem dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Warsztaty przeprowadziła Pani Helena Lelek - Kierownik Filii Bibliotecznej w Zalipiu. Zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęć.

Zakup książek ze środków Biblioteki Narodowej

W 2007 roku po raz kolejny biblioteka otrzymała dotację na zakup książek w ramach Programu Operacyjnego "PROMOCJA CZYTELNICTWA" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 6 630,00. Otrzymane środki przeznaczono na uzupełnienie księgozbioru podręcznego, zakup lektur szkolnych oraz literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

W dniu 16 października 2006 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Nowak-Węklarową zorganizowane w ramach obchodów XVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej - Dzień Dąbrowski. Spotkanie odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie o godzinie 11.30. Organizatorami byli Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Impreza sponsorowana była przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program promocji czytelnictwa

W ramach programu Promocja czytelnictwa - priorytet 1 "Rozwój księgozbiorów bibliotek" w roku 2006 decyzją Zespołu Sterującego ds. Rozwoju księgozbiorów bibliotek, Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie przyznano kwotę 6 500 zł na zakup nowości wydawniczych.