Z Wojciechem Cejrowskim przez świat
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 17 2013 12:48:35

Na spotkaniu DKK w Oleśnie, które odbyło się 16 maja 2013 r. członkinie pochyliły się tym razem nad książką Wojciecha Cejrowskiego pt. "RIO ANACONDA".
Jest to powieść przygodowo-podróżnicza, która trzyma w napięciu jak dobry kryminał, a momentami bawi i rozśmiesza do łez. Znajdziemy w niej wszystko, co charakteryzuje dobrą książkę, czyli wartką akcję, fantastyczne dialogi, doskonały materiał zdjęciowy. Jej głównym atutem jest to, że opowiada o prawdziwych wydarzeniach i niesamowitym świecie, który my możemy poznać tylko dzięki barwnym opisom autora. Ukazuje rzeczy, w które przeciętny biały człowiek nie wierzy, czego nigdy i nigdzie nie zobaczy i nie doświadczy. Opowieści Cejrowskiego są świadectwem świata, którego już (prawie) nie ma. Dzikie Ziemie dały mu się poznać, a później pozwoliły wrócić do cywilizacji. To cenny dar, którego autor nie zmarnował. Poznając ten dla nas nieznany, można rzec prymitywny świat, zatrzymujemy się na chwilę zastanawiając się, czy ten nasz jest lepszy? Czy może hierarchia wartości tych prostych ludzi żyjących z dala od cywilizacji mobilizuje nas do zastanowienia się nad naszym systemem wartości ?
Książkę wyróżnia jeszcze jedna rzecz, mianowicie "jednak" czyta się wszystkie przypisy, a jak do tego autor nas przekonał.... trzeba dowiedzieć się samemu czytając tę pozycję do czego serdecznie zachęcamy.