"Milo. Odklejone po(d)pisy" i shrekowo-wielkanocny lapbook na DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Marzec 26 2018 15:42:54
23 marca 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci poświęcone książce pt. "Milo. Odklejone po(d)pisy" autorstwa Alana Silberberga.

Choć spotkaliśmy się w bardzo małym gronie, rozmowa o omawianej książce była wyjątkowo ciekawa. Tym bardziej, że Klubowicze zostali postawieni przed trudnym zadaniem - mieli przekonać swoją opiekunkę, że warto sięgnąć po właśnie tę pozycję.
Milo to trzynastolatek, który nie ma łatwego życia. Przeprowadza się średnio co dwa i pół roku. Ciągle więc zmienia otoczenie, nie tylko dom, ale i szkołę, a więc również znajomych. W domu też nie jest lekko. Siostra zwykle siedzi zamknięta w swoim pokoju, albo jest w szkole. Tata wiecznie zapracowany. A mama? O mamie się nie rozmawia. Mama zmarła, a tata nie potrafił wyjaśnić tego swoim dzieciom, więc po prostu wszyscy unikali tematu. Było tak aż do czasu, gdy Milo poznał swoją sąsiadkę. Kobieta opowiada mu o śmierci ukochanego męża, swojej tęsknocie i bólu, a także o tym,że w pewnym momencie musiała się z nim pożegnać, a w sercu pozostawić tylko te miłe wspomnienia. Prosi chłopca, aby spróbował wrócić do przykrych wydarzeń i zmierzył z przeszłością.

Po dyskusjo o książce postanowiliśmy stworzyć kolejny lapbook. Uznaliśmy jednak, że możemy puścić wodze fantazji i opracować coś niestandardowego i niezwiązanego z omawianą książką. Nasz lapbook dotyczył opowieści o Shreku, a ponadto nawiązywał do okresu wielkanocnego.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Anny Onichimowskiej pt. "Duch starej kamienicy".