"Profesja żołnierza i policjanta" - spotkanie młodzieży z przedstawicielami służb mundurowych
Dodane przez MMorawiec dnia Luty 18 2019 15:42:12
12 lutego 2019 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Oleśnie spotkali się z przedstawicielami Wojska Polskiego i Policji. Temat spotkania to „Profesja żołnierza i policjanta, meandry tych zawodów i ich charakterystyka”, zaś jego celem było przybliżenie społeczeństwu, a w głównej mierze młodzieży, specyfiki codziennej służby mundurowych.

Zaproszeni goście: Płk. Edmund Tyszka Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie, Kpt. Zbigniew Babiuch Sekretarz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie oraz Kom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w niezwykle ciekawy i barwny sposób przybliżyli młodzieży swoją pracę, która jest bardziej misją niż zawodem. Uczestnicy spotkania poznali m.in. strukturę organizacyjną wojska oraz policji, szkoły, które kształcą w tych kierunkach, zasady służby i wiele innych interesujących wątków, w tym osobistych wspomnień zaproszonych gości.

Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a współorganizatorami Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Zarząd Rejonowy w Tarnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.