DKK dla dzieci i powrót do basniowego świata Krystyny Chołoniewskiej
Dodane przez MMorawiec dnia Kwiecień 03 2019 12:54:33

29 marca 2019r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, powróciliśmy do omawianej miesiąc wcześniej baśni Krystyny Chołoniewskiej pt. „Obudź się”;. Znamy już odpowiedzi na niewyjaśnione wcześniej pytania.

Wizyta Joasi w Gabinecie Luster, spowodowała u dziewczynki ogromne zdziwienie i niedowierzanie, wywołane tym co zobaczyła. Dzięki temu zrozumiała, że nie powinna patrzeć tylko na siebie i swoje nieszczęście, że wokół niej są ludzie, którzy również cierpią, którzy potrzebują pomocy tak jak ona. W oknie dworu w końcu dostrzegła swoją rodzinę, znajomych, przypadkowo napotkaną zagubioną dziewczynkę z balonem, ubogiego chłopca, którego nie stać na bilet do cyrku. Wiemy już, że wizyta nieznajomych gości miała na celu zmianę patrzenia i postrzegania przez Joasię otaczającego ją świata.
Sen, piękny sen, z którego obudziła się Joasia ogromnie wpłynął na jej życie. Dziewczynka zapragnęła na nowo żyć i wrócić do swoich ukochanych rodziców.
Opowieść ta nauczyła młodych czytelników, że nie można być tylko zadumanym i zapatrzonym w siebie, należy również patrzeć na dobro innych.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zapraszamy 26 kwietnia o godz. 14.00.