Została tylko miłość
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 24 2019 17:01:45
21 maja 2019r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie odbyła się prelekcja poświęcona Bł. Siostrze Celestynie Faron pt. Została tylko miłość. Wygłosił ją Ks. dr Stanisław Kowalik. W sposób niezwykle barwny i wzruszający przedstawił życie i posługę tej wyjątkowej siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny NP. Ogromna wiedza i umiejętność przyciągnięcia uwagi sprawiło, że wszyscy z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchali jego wystąpienia. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży poświęconej życiu i posłudze Bł. Siostry Celestyny Faron. Jego organizatorami byli Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny NP w Oleśnie i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie

Inicjatorką spotkania była Siostra Bernadetta Dudek.

Po wystąpieniu Ks. Dr Stanisława Kowalika zaproszeni goście mieli możliwość nabycia książek i Różańców z modlitwą do Bł. Siostry Celestyny Faron .

...............................................

Ks. dr Stanisław Kowalik – absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od roku 2015 proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. Kapelan wszystkich oddziałów Związku Podhalan działających w Diecezji Tarnowskiej, Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce oraz Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.