Data wpisu: 08.07.2024
Zdjęcie do wpisu Projekt „SeniorArt – muzyka – kolory – obrazy” wystartował

Projekt „SeniorArt – muzyka – kolory – obrazy” wystartował

Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie rozpoczęło realizację projektu „SeniorArt – muzyka – kolory – obrazy” adresowanego do osób w wieku 50+. Pierwszym działaniem w ramach tego zadania był seans filmowy, który odbył się 04.07.2024 roku. Widzowie zaproszeni zostali na film „Chłopi”, polski animowany dramat filmowy z 2023 roku, będący trzecią pełnometrażową adaptacją powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tym samym tytułem. Film wyświetlony został w Kinie za Rogiem w Oleśnie prowadzonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Po jego emisji odbyła się dyskusja o tej produkcji w odniesieniu do książki oraz poprzednich ekranizacji.

Kolejnym działaniem zaplanowanym w ramach tego projektu są Warsztaty malarstwa na płótnie, które odbędą się w dniach 17 i 18 lipca 2024 roku. Zajęcia poprowadzi lokalna artystka – malarka, Agata Wrona. Odbędą się 2 spotkania po 2 godz. każde. Warsztaty prowadzone będą w siedzibie Stowarzyszenia – budynek Gminnej Biblioteki Publicznej
w Oleśnie. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Szczegóły i rezerwacje:

osobiście w siedzibie Stowarzyszenia (Olesno, ul. Leśna 11 A)

tel. 14 687 00 87 / e-mail: samiswoi.olesno@wp.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Programu Małopolska Lokalnie
i Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030, Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego.

zobacz galerię