Data wpisu: 06.03.2019
Zdjęcie do wpisu Rozmowy damsko-męskie w Kinie za Rogiem

1 marca 2019 roku najwięksi miłośnicy naszego małego kina zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. Te uroczyste spotkania w Kinie za Rogiem w Oleśnie to nasza nowa tradycja, której już od dwóch lat towarzyszy hasło „Rozmowy damsko-męskie”.

Tym razem na dobry początek odbyła się pełna doskonałego humoru projekcja filmu pt. „Juliusz”. Wyreżyserowany przez Aleksandra Pietrzaka obraz, do którego scenariusz napisali Kacper Ruciński i Abelard Giza, wywołał salwy szczerego śmiechu. Oczywiście widzowie nie powstrzymywali się również przez zabawnymi komentarzami, co jeszcze bardziej wzmagało atmosferę radości. Po seansie grono zaproszonych gości nieco się powiększyło i wszyscy zostali zaproszeni do sali bibliotecznej, gdzie czekały dalsze atrakcje.
Święto kina to przede wszystkim święto wszystkich widzów, którzy regularnie odwiedzają nasze kino. Przez cały 2018 rok prowadzony był ranking, który pozwolił wyłonić czworo najbardziej aktywnych kinomanów. Z ogromną przyjemnością informujemy, że na zaszczytne miano Najlepszych Widzów 2018 roku zasłużyli:
– Beata Szopa
– Agata Wrona
– Stanisław Kosiek
– Maciej Wrona
Najaktywniejsi widzowie Kina za Rogiem w Oleśnie nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami, które wręczył Przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Szczebak.

Spotkanie było również doskonałą okazją, aby ogłosić wyniki prowadzonego przez cały ubiegły rok konkursu na Najlepszego Czytelnika. O to miano ubiegać się mogli wszyscy dorośli czytelnicy zarejestrowani w bibliotece głównej w Oleśnie oraz w Filii Bibliotecznej w Ćwikowie. W kategorii dorosłych wyłoniono 10 osób, które wypożyczyły najwięcej książek, a tym samym zdobyły tytuł Najlepszego Czytelnika 2018 roku:
1. Krystyna Bednarz
2. Justyna Starzec
3. Krystyna Hawełka
4. Halina Drewniana
5. Józefa Ząbek
6. Jan Janik
7. Zofia Zych
8. Aneta Dymon
9. Maria Szado
10. Halina Szczygieł
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody książkowe, które w imieniu Wójta Gminy Olesno wręczył Sekretarz Gminy, Janusz Plata.

Po tych niezwykle miłych i wzruszających chwilach, nadszedł czas na dalszą część spotkania, czyli występ amatorskiego Teatru „Radosny Senior” działającego przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Komedia kryminalna pt. „Pensjonat pod brzozą” wprowadziła nas w świat drobnych intryg, romansów oraz plotek krążących wśród personelu i gości pensjonatu, w którym dochodzi do scen miłości, zazdrości, a w końcu także do… przestępstwa. Zabawne dialogi, świetna gra aktorska oraz poszukiwanie sprawcy, w które zaangażowana została również publiczność – tak w skrócie można opisać występ Grupy Teatralnej ze Szczucina.

Zarówno film, jak i spektakl wprawiły nas w doskonałe humory. I w takiej atmosferze przeszliśmy do ostatniej części spotkania, czyli pełnych śmiechu i życzliwości rozmów damsko-męskich przy kawie i słodkich domowych wypiekach. Tym razem o nasze podniebienia zatroszczyły się: Małgorzata Boduch, Władysława Cabaj, Ewa Cierniak, Halina Dojka, Beata Dziedzic, Krystyna Hereśniak, Dorota Huczek, Anna Jurczyk, Urszula Kaczmarska, Anna Owca, Anna Plata, Dorota Skowron, Teresa Szczebak, Zofia Węgiel, Agnieszka Ziemian i Marta Żołądź. Wszystkim naszym cudownym przyjaciółkom serdecznie dziękujemy za bezinteresowność i życzliwość.