Data wpisu: 28.10.2022
Zdjęcie do wpisu Szkolenie pracowników bibliotek z terenu Powiatu Dąbrowskiego

Pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się 25.10.2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. Jego tematyka obejmowała zagadnienia związane z ewidencjonowaniem i opracowaniem zbiorów bibliotecznych.

Pierwszy wykład nt. „Ewidencja zbiorów bibliotecznych: regulacje prawne, ubytki i nowe kolekcje zbiorów w bibliotekach” zaprezentowała Teresa Wyżga-Gawin – Koordynator Zespołu ds. Gromadzenia Zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Z kolei wykład nt. „Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna – budowa, rodzaje symboli i zasady ich stosowania. Omówienie przyjętej przez Bibliotekę Narodową metodyki stosowania UKD” przedstawiła Anna Wójcik – Zastępca Koordynatora Zespołu ds. Opracowania Zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Panie Prelegentki w sposób przystępny i niezwykle ciekawy omówiły te bardzo ważne z punktu widzenia bibliotekarzy zagadnienia, zwracając szczególną uwagę na zmiany jakie w ostatnim czasie  zostały wprowadzone. Po zakończeniu części wykładowej omówiono sprawy bieżące oraz plany na najbliższy rok. Szkolenie zorganizowane zostało we współpracy i przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.