Data wpisu: 31.05.2024
Zdjęcie do wpisu „Tysiąc idealnych nut” na DKK dla młodzieży

Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, które odbyło się 29.05.2024 r., omawialiśmy powieść „Tysiąc idealnych nut” autorstwa C.G. Drews.

Analizując tę książkę, odkryliśmy w niej wiele poruszających i uniwersalnych przesłań. Jednym z nich jest to, że siła wewnętrzna i pasja mogą pomóc przezwyciężyć nawet najtrudniejsze przeciwności losu.

Książka opowiada historię Becka, nastoletniego chłopca, którego życie jest zdominowane przez jego matkę – despotyczną, nieugiętą pianistkę, wymuszającą na synu doskonałość w grze na fortepianie. Mimo brutalności w sferze psychicznej jak i fizycznej ze strony matki, Beck odnajduje nadzieję i wsparcie w swojej nowej przyjaciółce August.

Książka mimo trudnych i bolesnych momentów, które Beck przeżywa, niesie ze sobą również podnoszące na duchu przesłanie. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych chwilach można znaleźć promyk nadziei, a determinacja i miłość mogą być kluczem do wolności. „Tysiąc idealnych nut” nie pozostawia czytelnika w stanie przygnębienia, lecz wręcz przeciwnie – daje nadzieję na lepsze jutro.

Ważnym aspektem książki jest przemoc w domu odczuwana ze strony bezbronnej osoby. Historia Becka pokazuje, że zawsze można odnaleźć wyjście z trudnej sytuacji, dlatego nie należy tracić wiary w siebie i ulegać innym. Podobnie, jak inne omawiane przez nas książki, również ta wywołała wśród nas żywe emocje i głębokie refleksje. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to lektura poruszająca i zdecydowanie godna polecenia.

Autorzy tekstu: Paulina i Artur

zobacz galerię