Data wpisu: 14.11.2022
Zdjęcie do wpisu VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”

9 listopada 2022 roku w budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości” wpisany w obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony obronie wartości niepodległościowych w latach 1798-1989.

Organizatorami wydarzenia  byli Urząd Gminy i  Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Do eliminacji przystąpiło 22 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu dąbrowskiego. Jury konkursowe w składzie: Paweł Chojnowski (przewodniczący), Małgorzata Morawiec, Alicja Błocho, po wysłuchaniu wszystkich zaprezentowanych utworów, wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.

Kategoria klas V-VI
I miejsce – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy),
II miejsce – Blanka Pietras (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Szymon Burzec (SP w Radgoszczy),
III miejsce – Weronika Bielat (SP w Radgoszczy), Judyta Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim),
Wyróżnienia – Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Wiktoria Węgiel (SP w Zarzeczu Dużym) i Maja Sternal  (SP nr 2w Dąbrowie Tarnowskiej).

Kategoria klas VII-VIII
I miejsce – Aurelia Kilian (SP w Luszowicach),
II miejsce – Tobiasz Machnik (SP w Radgoszczy),
III miejsce – Monika Minor (SP w Luszowicach),
Wyróżnienie – Jakub Szczebak (SP w Gruszowie Wielkim).

Kategoria szkół ponadpodstawowych
I miejsce – Angelika Garstka (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali stosowne dyplomy pamiątkowe, a laureaci zdobyli nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów. Serdecznie gratulujemy!