Data wpisu: 26.04.2023
Zdjęcie do wpisu „Ale kino!” – Kwietniowe spotkanie DKK dla Dzieci

„No cóż, każdy ma jakiś powód do zmartwień” – uważa Konstancja, główna bohaterka książki Grażyny Bąkiewicz „Ale kino!”, którą omawialiśmy 21.04.2023 r.

Zmartwieniem samej dziewczynki jest jej imię, na dźwięk którego „odechciewa jej się wszystkiego”. Marzy o tym, by je zmienić przy pomocy Złotej Gwiazdy – szkolnego trofeum, które spełnia życzenia. Ale magiczny przedmiot pewnego dnia znika! To Zyzol, który już wszystkim zalazł za skórę, ukradł go i ani myśli zwrócić. Kto i jak może odzyskać statuetkę?

W międzyczasie do szkoły dociera wiadomość, że klasa Stanki wygrała konkurs na opowiadanie i w nagrodę weźmie udział w nagraniu nowego odcinka ulubionego serialu wszystkich uczniów „Xymeny z planety V55”. To czarodziejka, więc może przy okazji rozprawi się z Zyzolem i rozwiąże parę innych szkolnych problemów. Do szkoły przyjeżdża ekipa filmowa, zaczyna się prawdziwe kino, a przygoda goni przygodę.

Moc Xymeny, odwaga Konstancji i niesamowite wyczyny kota Jeremiasza sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem! Bohaterka książki nie znosiła swojego imienia, ale gdy poznała jego znaczenie (Konstancja – wierna swoim poglądom), zmieniła zdanie. Nasi Klubowicze też pragnęli poznać znaczenie swoich imion, dlatego zajrzeliśmy do „Słownika imion”. Już wiedzą, skąd pochodzi i co znaczy każde imię.

Na kolejnym, majowym spotkaniu DKK dla Dzieci będziemy rozmawiać o książce „Duch z Niewiadomic” Katarzyny Majgier.

zobacz galerię