Data wpisu: 19.02.2021
Zdjęcie do wpisu „… Ale wtopa!” na spotkaniu DKK dla dzieci

Na lutowym spotkaniu DKK dla dzieci Klubowicze poznali wyjątkowego chłopca Alka, którego cechuje  niezwykle bujna wyobraźnia, i którego nigdy nie opuszcza pech. Im bardziej się stara tym większe są jego wpadki. Początkowo biorą się one głównie z tego, że zamiast uważać na lekcji, wymyśla różne historie i „odpływa” w świat fantazji. Nieustające „wtopy” jakie ciągle zalicza sprawiają, że w końcu otrzymuje przydomek  „Ale wtopa”. I to jest dla niego prawdziwy koniec świata! Coś czego bał się najbardziej, co spędzało mu sen z oczu i było jego obsesją. Dlatego nie poddaje się i postanawia zrobić coś niezwykłego, co przyćmi jego wpadki i sprawi, że wszyscy zapomną o jego przezwisku. Plan jest świetny, możliwy do wykonania, jednak jak zwykle… kończy się niepowodzeniem, megawtopą, a wręcz wtopą wszystkich wtop. I kiedy już się wydaje, że nic nie jest w stanie mu pomóc, kiedy cierpi w samotności,  spotyka go coś niezwykłego. Coś co sprawia, że mimowolnie staje się bohaterem… Jak do tego doszło i co tak wyjątkowego zrobił, że wszyscy zapomnieli o jego wcześniejszych wybrykach można  się dowiedzieć czytając książkę pt. „Alek Topa. Ale wtopa!”, której autorem jest Michael Gerard Bauer, a która omawiana była 16 lutego 2021 na spotkaniu DKK dla dzieci.

Opowiada ona o wielu niezwykłych, a przede wszystkim arcyzabawnych przygodach Alka oraz jego szkolnych przyjaciół, o przydomkach jakie nosili oraz o tym, czemu je zawdzięczali, a także o niezwykłej przyjaźni,  szkolnych wpadkach i o wielu innych ciekawych rzeczach. Historia opowiedziana przez Alka wywołała też w gronie Klubowiczów gorącą dyskusję o przezwiskach i o tym skąd się biorą. Nie zabrakło też przykładów zaczerpniętych z najbliższego otoczenia, bo jak się okazuje, bardzo wiele osób, zarówno młodszych, jak i starszych oprócz imienia i nazwiska ma przypisany przydomek.

Spotkanie miało wyjątkowy charakter ponieważ do grona Klubowiczów oficjalnie została przyjęta nowa członkini Julka, której życzymy wielu wspaniałych przygód czytelniczych.

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w marcu, omawiana będzie książka Martina Widmarka pt. „Wyspa obłąkanych”.

zobacz galerię