Data wpisu: 02.07.2021
Zdjęcie do wpisu „Ambaras”, czyli niezbyt wilczy wilk na spotkaniu DKK dla dzieci

Potrzebujemy akceptacji innych – nie da się tego ukryć i jest to zupełnie naturalne. Często jednak trudno być sobą, będąc innym niż wszyscy.

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się 30 czerwca 2021 roku rozmawialiśmy o książce Tomasza Samojlika pt. „Ambaras”.

Autor książki w bardzo wzruszający sposób przedstawił historię niezbyt wilczego wilka o imieniu Ambaras. który jako najsłabszy w rodzinie traktowany jest jako odmieniec. Inne, „prawdziwe” wilki ignorują jego wyjątkową mądrość, spryt i zupełnie „niewilczą” skłonność do przyjaźni z potencjalnymi ofiarami. To, jak cenne zdolności posiada Ambaras zostaje dostrzeżone dopiero wtedy, gdy nadciągają poważne tarapaty.

Była to niezwykle pouczająca lektura, która pokazała nam, jak często zapominamy, że prawdziwą wartość innych (ludzi i zwierząt) należy odkryć i zrozumieć, a nie jedynie oceniać po pozorach. Książka przypomniała nam również o tym, że odmienność może być najcenniejszym skarbem i największą siłą.

Podczas spotkania moderatorka Klubu, Małgorzata Morawiec, podziękowała za wszystkie wspólne klubowe przygody i dyskusje naszym wieloletnim Klubowiczom: Oli, Oliwii, Paulinie i Arturowi, którzy w tym roku ukończyli szkołę podstawową. Nasza wspaniała czwórka zaczyna nowy etap edukacji, a tym samym „wyrasta” z dyskusyjnego klubu dla dzieci. Jesteśmy pewni, że ich pasja do książek nie osłabnie i mamy nadzieję, że zostaną z nami jako pierwsi członkowie młodzieżowego klubu dyskusyjnego.

zobacz galerię