Data wpisu: 17.12.2021
Zdjęcie do wpisu Bezkonkurencyjne spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, które odbyło się 15 grudnia 2021 r. poświęcone było książce Jacka Galińskiego pt. „Konkurenci się pani pozbyli”. Lektura nie zyskała uznania i przychylności Klubowiczek.

Stwierdzono, że ośmiesza emerytów, a niekiedy wręcz ich obraża oraz wydaje się być ukierunkowana politycznie. Jednogłośność oceny sprawiła, że dyskusja na jej temat była krótka i jednoznaczna.
Dlatego omówiono książki, które każda z Klubowiczek przeczytała w ostatnim czasie oraz dokonano analizy lektur, które były przedmiotem dyskusji klubu w 2020 roku. W związku z tym, że było to ostatnie spotkanie w bieżącym roku, odbyło się w uroczystej oprawie. Podsumowano działalność Klubu, zwracając uwagę, że właśnie mija 11 lat od jego powstania. Oficjalnie przyjęto do grona miłośników książek nową Członkinię, Panią Zosię. Nakreślono także plany działalności na przyszły rok, zwłaszcza w zakresie doboru lektur klubowych. Na okres świąteczny każda z uczestniczek spotkania wylosowała do przeczytania niespodziankę – specjalny pakiet książek spod choinki. Nie zabrakło także serdeczności i życzeń świątecznych oraz noworocznych.

Serdecznie dziękujemy cudownym Klubowiczkom za kolejny rok niezwykłej przygody z książką, za wspaniałe dyskusje oraz  stałą obecność w życiu naszej biblioteki i przyjaźń.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w styczniu 2022 roku. Będziemy rozmawiać o książce Marty Handschke pt. „Brzuch Matki Boskiej”.

zobacz galerię