Data wpisu: 21.09.2020
Zdjęcie do wpisu Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” znów w bibliotece!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece- Olesno-Ćwików-Zalipie!
Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory
i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do naszej biblioteki oraz filii Ćwików/ Zalipie, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

·        Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

·        Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak
i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

·        Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów
i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

zobacz galerię