Data wpisu: 29.03.2023
Zdjęcie do wpisu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” w dziecięcym DKK

Tajemnicze kradzieże i fascynujące kryminalne zagadki były tematem spotkania DKK dla Dzieci, które odbyło się 24 marca 2023 roku. A wszystko to za sprawą przeczytanych przez klubowiczów wybranych książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” szwedzkiego autora Martina Widmarka.

Cykl opisuje przygody dwójki przyjaciół, którzy uwielbiają rozwiązywać wszelkiego rodzaju tajemnice i zagadki, i w tym celu prowadzą w piwnicy u Mai swoje prywatne biuro detektywistyczne. To nie żadna zabawa w detektywów! – w szafie trzymają akcesoria typowe dla tegoż fachu, a swoją wiedzę poszerzają lekturą kolejnych kryminałów. W sennym miasteczku Valleby, gdzie mieszkają dzieci, tajemniczych wydarzeń nie brakuje, a policja często jest bezradna. A wtedy do gry wkraczają Lasse i Maja, i pomagają miejscowemu komisarzowi policji rozwiązać następną bardzo trudną kryminalną sprawę.

Każdy tom cyklu to kolejna zagadka… i kolejna przygoda młodych detektywów. Począwszy od „Tajemnicy diamentów”, poprzez trzymające w napięciu „Tajemnice…” – … kawiarni, mumii, kina, zwierząt… itd. Seria liczy prawie 30 tytułów! Każdy można czytać osobno, ale jeszcze lepiej poznawać je po kolei. Zwłaszcza, że niektóre postacie i wątki pojawiają się w kilku kolejnych tomach.

Klubowicze jednogłośnie uznali, że kryminały te czyta się jednym tchem i, gdy się już polubi Maję i Lassego, nie można poprzestać na jednej książce! Na ostatnim spotkaniu dołączyła do naszego DKK nowa klubowiczka – Emilka. Serdecznie witamy!

Na następnym, kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci będziemy rozmawiać o książce pt. „Ale kino!” Grażyny Bąkiewicz.

zobacz galerię