Data wpisu: 29.09.2021
Zdjęcie do wpisu „Bliżej niż myślisz” – mroczne otchłanie psychiki na DKK dla dorosłych

Alkohol, środki psychotropowe, zaburzenia psychiczne i problemy emocjonalne nie pomagają być wiarygodnym świadkiem. Nawet, jeśli w grę wchodzi morderstwo.

Pogruchotana przez los Nika Wermer rzuca wszystko i zaczyna nowe życie. Przeprowadza się do Gdyni, gdzie odnawia mały pensjonat i próbuje pozbierać się po okrutnych przeżyciach. Interes powoli się rozkręca, Nika zaczyna ufać ludziom i budować z nimi poprawne relacje. Koszmarne wspomnienia wciąż potrafią jednak bezwzględnie nokautować. W trudnych chwilach kobieta sięga po alkohol, który w połączeniu z lekami pozwala uciec w świat pozbawiony świadomości i bólu. Którejś nocy Nika wyrwana z narkotycznego otępienia dostrzega na ekranie monitoringu niepokojące obrazy. Nie zwlekając wzywa policję. Czy jednak funkcjonariusze mogą uwierzyć w pijackie wizje niezrównoważonej emocjonalnie kobiety, skoro brak jakichkolwiek śladów przestępstwa? Czy to, co widziała Nika, wydarzyło się naprawdę? A może rzeczywiście było jedynie wytworem rozchwianej wyobraźni?

Bardzo dobrze napisany thriller Ewy Przydrygi pt. „Bliżej niż myślisz” był tematem spotkania dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych, które odbyło się 28 września 2021 roku. Klubowiczki ze sporą ostrożnością niekiedy podchodzą do tego rodzaju literatury. Tym razem jednak książka zgodnie uznana została za intrygującą. Fabuła trzyma w napięciu, narracja jest jednocześnie dokładna i zaskakująca, a zakończenie nieprzewidywalne.

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych już w październiku.

zobacz galerię