Data wpisu: 28.09.2023
Zdjęcie do wpisu DKK dla dorosłych: trzy Jubilatki i „Mężczyzna, który tańczył tango”

Kobieta i mężczyzna. Dwa światy. Zakazana miłość. Namiętność. Zdrada. Pogoń za pieniądzem. Tango. Szachy.

„Mężczyzna, który tańczył tango” to historia nagłej, burzliwej i namiętnej miłości. To opowieść o nieprzewidywalności losu i o tym, w jak zaskakująco nieistotnych okolicznościach przydarzają się szalenie ważne sytuacje. To historia o niezapomnianych spotkaniach, które z góry skazane są na pełne tęsknoty i rozpaczy rozstania.

„Mężczyzna, który tańczył tango” to historia o świecie, którego już nie ma. Tytułowe tango to źródło melancholii i nostalgii bohaterów, którzy tęsknią za dawnym, bardziej autentycznym życiem. To nawiązanie do przeszłości i symbol kodeksu honorowego, który odszedł w zapomnienie.

„Mężczyzna, który tańczył tango” to książka Arturo Pereza-Reverte, którą omawialiśmy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych 27 września 2023 roku. Opinie o powieści były bardzo podzielone. Jednak historia wielkiej, choć zakazanej miłości wprawiła Klubowiczów w swoistego rodzaju rozmarzenie. A po dyskusji świętowaliśmy urodziny trzech Klubowiczek, którym życzymy zdrowia, wielu wspaniałych przygód literackich i wszystkiego pięknego.

 

 

zobacz galerię