Data wpisu: 30.09.2021
Zdjęcie do wpisu DKK dla dzieci z Mietkiem i skarbem Wejhera

Grupa chłopaków-rozrabiaków o dość specyficznych ksywkach oraz przerządzająca nimi Amelka to nowi znajomi członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Oleśnie.

Ta sympatyczna gromadka to bohaterowie pełnej przygód i humoru książki Marty H. Milewskiej pt. „Mietek i skarb Wejhera”. Dzieciaki wraz z trenerem i jedną z mam wyjeżdżają na turniej piłki nożnej do Francji. Po jakimś czasie dołącza do nich również pewna przebojowa babcia. Rozgrywki nie idą zbyt dobrze drużynie Mietka. Na dodatek bohaterom na każdym kroku przytrafiają się dziwne i podejrzane sytuacje. Znikają przedmioty i… mama! Nagle okazuje się, że na babcię zawsze można liczyć i w ogóle dorośli czasami się do czegoś przydają.

Książka, którą omawialiśmy podczas spotkania DKK dla dzieci 29 września 2021 roku to zabawna, trzymająca w napięciu i bardzo przyjemna lektura na coraz dłuższe jesienne wieczory.

A teraz trochę przechwałek 😉

Początek roku szkolnego wiąże się często z podjęciem przez uczniów nowych działań i aktywności. Z wielką dumą chwalimy się, że spora grupka uczennic szkoły podstawowej w Oleśnie postanowiła wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocząć swoją przygodę z literaturą i przyłączyć się do naszego Klubu! Wzmocnieni energią i zapałem nowych członkiń z radością planujemy kolejne spotkania z książkami 🙂

zobacz galerię