Data wpisu: 12.05.2022
Zdjęcie do wpisu XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

11 maja 2022 roku odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie i Wójta Gminy Olesno, wpisany w obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Olesno. Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych do zmagań konkursowych przystąpiło 32 uczniów, którzy mogli zaprezentować jeden wybrany przez siebie utwór pisany prozą bądź wierszem o dowolnej tematyce. W tegorocznej edycji konkursu preferowane były jednak utwory Marii Konopnickiej oraz twórców epoki Romantyzmu Polskiego, którzy ustanowieni zostali przez Sejm RP Patronami 2022 roku.

Jury w składzie: Edyta Jurczyk – Przewodnicząca oraz członkowie – Monika Kilian, Dorota Margosiak, Barbara Guzik i Alicja Błocho po wysłuchaniu wszystkich recytacji przyznało w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

I kategoria – uczniowie klas I–III:
I miejsce –  ex aequo Joanna Łos i Milena Łos
II miejsce – Kacper Dynak
III miejsce – ex aequo Zuzanna Curyło i Hubert Szlosek
Wyróżnienie: Agata Kiwior i Karolina Król

II kategoria – uczniowie klas IV–VI:
I miejsce – Joanna Piątek
II miejsce – Tomasz Tylec
III miejsce – Martyna Szlosek
Wyróżnienie: Jakub Bednarz i Alicja Lelek

III kategoria – uczniowie klas VII–VIII:
I miejsce – ex aequo Emilia Ciepiela i Aleksandra Tylec
II miejsce – Oliwia Bułat
III miejsce – Hubert Cholewa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie.

Wszystkim uczestnikom oraz przybyłym gościom serdecznie dziękujemy!

zobacz galerię