Data wpisu: 22.10.2019
Zdjęcie do wpisu J. Grisham „Uprowadzenie” – spotkanie DKK dla dorosłych

Do przeczytania książki pt. „Uprowadzenie”, której autorem jest największy twórca thrillerów prawniczych – JOHN GRISHAM zostałam jakby zobowiązana przez DKK, którego jestem wieloletnim członkiem.
Przed przystąpieniem do czytania danej pozycji posiłkuję się opisem na tylnej okładce książki. Zaciekawiła mnie tematyka prawnicza oparta na osobistych przeżyciach autora.
Głównym bohaterami tej powieści są młodzi ludzie (12-13 lat) Theodor Boone i April Finnemore. Theo pochodzi z rodziny prawników, więc nie dziwi to czytelników, że od dzieciństwa marzy o karierze związanej z prawem. Pewnego dnia znalazł się w sytuacji gdzie jego przyjaciółka April, krótko po odbytej z nim rozmowie telefonicznej, znika uprowadzona z domu! Aby to wyjaśnić Theo z przyjaciółmi ze szkoły organizuje akcję poszukiwawczą równoległą z akcją prowadzoną przez policję! Cała społeczność miasteczka jest bardzo poruszona tą sprawą, ale kroki podjęte przez policję idą w złym kierunku i nie przynoszą efektów. Theodor coraz bardziej zafascynowany tą sprawą nadal nie ustaje w poszukiwaniu, chce pomóc policji, ale z racji wieku nie może w pełni się wykazać. Sam szuka pomocy i jakichkolwiek przesłanek w sprawie, znajduje sojusznika w osobie stryja? również prawnika – razem drążą ten wątek, który w zaskakujący sposób zmierza do poznania prawdy.
Polecam tę lekturę, która mimo prawniczych zawiłości jest pełna napięcia i dramatycznych sytuacji trzyma w ciekawości i czyta się do końca.

Recenzje opracowała Teresa Motyka

 

Następne spotkanie DKK dla Dorosłych odbędzie się 20.11.2019 r. o godz. 18.00, a przedmiotem dyskusji będzie książka Agnieszki Gil pt. „Układ nerwowy”.

zobacz galerię