Data wpisu: 02.05.2022
Zdjęcie do wpisu Joanna Kołaczkowska gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie

Joanna Kołaczkowska – znana aktorka kabaretowa i teatralna, prezenterka radiowa i autorka tekstów gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. Wielbiciele talentu Pani Joanny mieli możliwość poznać jej życie zawodowe, ale nie zabrakło także wspomnień z młodości i wątków osobistych. Padło wiele pytań, na które artystka bardzo chętnie odpowiadała. Scenariusz spotkania przygotowała i rozmowę poprowadziła Aneta Dymon – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Oleśnie, która od wielu lat współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Oleśnie.
W trakcie rozmowy uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. skąd Joanna Kołaczkowska czerpie pomysły i co ją inspiruje, jakie książki lubi czytać oraz jak to się stało, że zamiast zostać nauczycielką, zgodnie ze zdobytym wykształceniem, wybrała scenę. Oczywiście była także opowieść o występach w Kabarecie Potem, Kabarecie Hrabi, w serialu „Spadkobiercy” oraz o ulubionych skeczach i piosenkach. Kolejnym tematem rozmowy była książka pt. „Hrabi. Duszkiem tak!”, którą promowała Pani Joanna.  Artystka z ogromną szczerością opowiadała również o swoim dzieciństwie, o przeżyciach z czasów szkolnych oraz o najbliższej rodzinie. Wiemy już co ją rozśmiesza, jakie są jej fascynacje muzyczne, skąd bierze tyle energii i czy łatwo ją „ugotować” na scenie. Pani Joanna to osoba wyjątkowa, niezwykle ciepła i otwarta, nic więc dziwnego, że całe spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze oraz obfitowało w dużą dawkę dobrego humoru. Świetny kontakt z licznie zgromadzoną publicznością sprawił, że widzowie bez skrępowania nawiązywali dialog z Panią Joanną i chętnie zadawali pytania. Aż żal było się żegnać! Padły więc deklaracje ponownej wizyty w Oleśnie.

Spotkanie zakończyły owacje na stojąco i serdeczne podziękowania, jakie w imieniu jego uczestników na ręce Joanny Kołaczkowskiej złożyli Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, a zarazem moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie Małgorzata Morawiec.

Po części oficjalnej można było nabyć książkę pt. „Hrabi. Duszkiem tak!” oraz zdobyć pamiątkowy wpis i zdjęcie. Oczywiście chętnych nie zabrakło. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek przygotowany przez niezrównane Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie oraz pracowników biblioteki

Spotkanie odbyło się 28.04.2022 r., a jego organizatorami byli Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Oleśnie, który działa przy bibliotece już ponad 11 lat.

Zorganizowane zostało w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie w ramach programu:

                                 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zobacz galerię